Tap Tap to Zoom
- Application:
- Casual
- Size:
- Medium/Large
- Age Group:
- Kids
- Frame Color:
- Matte Black/Dark Silver
- Lens Color:
- Clear
- Included Accessories:
- Adjustable Elastic Button Strap, Goggle Strap, Case & Cleaning Cloth
- Lens Diameter:
- 57 mm
Code: WX-USG-GAMER-YFGAM01
MPN: YFGAM01
UPC: 712316013413
Product Info for Wiley X Youth Force Gamer Sunglasses
Check out Wiley X Youth Force Gamer Sunglasses. Elegant, well-designed and classy, Wiley X Youth Force Gamer Sunglasses is highly regarded by the world of fashion. We attempt to deliver great savings for your eyewear necessities and it is just the same with Wiley X Youth Force Gamer Sunglasses. Whether you're trying to establish a unique fad or just add to your everyday look, Wiley X Youth Force Gamer Sunglasses is precisely what you are looking for. As well as Wiley X Youth Force Gamer Sunglasses, we provide you with a substantial range of sunglasses, eyeglasses, and other eyewear . Should you have questions about Wiley X Youth Force Gamer Sunglasses or some other product on our site, we have a team of dedicated customer service representatives ready.
Specifications for Wiley X Youth Force Gamer Sunglasses:
| Manufacturer: | Wiley X |
| Size: | Medium/Large |
| Application: | Casual |
| Age Group: | Kids |
| Frame Color: | Matte Black/Dark Silver |
| Temple Length: | 135 mm |
| Lens Color: | Clear |
| Gender: | Unisex |
| Included Accessories: | Adjustable Elastic Button Strap, Goggle Strap, Case & Cleaning Cloth |
| Lens Shape: | Rectangle |
| Lens Diameter: | 57 mm |
| Distance Between Lenses: | 18 mm |
| Fit: | Standard |
Package Contents:
- Wiley X Youth Force Gamer Sunglasses