Tap Tap to Zoom
Product Info for Wiley X SG-1 Frame Only, No Lens
Wiley X SG-1 Frame Only, No Lens offers functionality which you want at a price you absolutely need. Wiley X created Wiley X SG-1 Frame Only, No Lens to provide for the requirements of the customers at a reasonable cost. The style is manufactured after speaking with consumers and putting into action suggestions. Wiley X SG-1 Frame Only, No Lens is made from latest technology. Top-notch engineering and style that go into Wiley X SG-1 Frame Only, No Lens are unmatched and give you more bank for your buck. Along with Wiley X SG-1 Frame Only, No Lens, we stock a huge selection of other eyewear and accessories such as sunglasses, goggles, and eyeglasses at outstanding everyday discount prices. If you happen to have any questions, feel free to get hold of our product intelligence team.
Specifications for Wiley X SG-1 Frame Only, No Lens:
| Manufacturer: | Wiley X |
| General Application: | Tactical |
| Gender: | Unisex |
| Frame Color: | Matte Black |
| Condition: | New |
| Size: | Small/XXL |
| Included Accessories: | Removable Temples, Adjustable Strap, Case & Cleaning Cloth |
| Lens Shape: | Rectangle |
| Distance Between Lenses: | 24 mm |
| Temple Length: | 130 mm |
| Lens Diameter: | 60 mm |