Tap Tap to Zoom
- Application:
- Casual
- Color:
- Black
- Frame Color:
- Matte Black
- Size:
- Medium/Large
- Gender:
- Unisex
- Lens Shape:
- Rectangle
- Lens Diameter:
- 62 mm
Code: WX-ERP-XLF
MPN: XLF
UPC: 712316022989
Product Info for Wiley X XL-1 Tactical Sun Glasses Matte Black Frame w/ Strap Only XLF
Have a look at Wiley X XL-1 Tactical Sun Glasses Matte Black Frame w/ Strap Only XLF. Cool, well-designed and classy, Wiley X XL-1 Tactical Sun Glasses Matte Black Frame w/ Strap Only XLF is highly respected by the world of fashion. We attempt to provide great savings for your eyewear requirements and it is just the same with Wiley X XL-1 Tactical Sun Glasses Matte Black Frame w/ Strap Only XLF. Whether you are looking to establish a brand new fad or maybe just add to your everyday appearance, Wiley X XL-1 Tactical Sun Glasses Matte Black Frame w/ Strap Only XLF is exactly what you want. Along with Wiley X XL-1 Tactical Sun Glasses Matte Black Frame w/ Strap Only XLF, you will find a huge range of sunglasses, eyeglasses, along with other eyewear . When you have questions about Wiley X XL-1 Tactical Sun Glasses Matte Black Frame w/ Strap Only XLF or some other product on our site, we have a team of product specialists ready.
Specifications for Wiley X XL-1 Tactical Sun Glasses Matte Black Frame w/ Strap Only XLF:
| Manufacturer: | Wiley X |
| Application: | Casual |
| Frame Color: | Matte Black |
| Color: | Black |
| Temple Length: | 115 mm |
| Lens Shape: | Rectangle |
| Size: | Medium/Large |
| Gender: | Unisex |
| Lens Diameter: | 62 mm |
| Distance Between Lenses: | 17 mm |
| Fit: | Standard |