Tap Tap to Zoom
- Age Group:
- Adults
- Application:
- Casual, Motorcycle
- Size:
- Small/Medium
- Frame Color:
- Gloss Black
- Lens Color:
- Clear
- Included Accessories:
- Removable Facial Cavity, Leash Cord, Case & Cleaning Cloth
- Polarized:
- No
- Photochromic:
- No
- Quantity:
- 1
- Temple Design:
- Wrap
- Package Type:
- Box
- Lens Diameter:
- 61 mm
Code: WX-USG-AIRRAGE-693
MPN: 693
UPC: 712316066983
Product Info for Wiley X Airrage Sunglasses
Check out Wiley X Airrage Sunglasses. Chic, useful and stylish, Wiley X Airrage Sunglasses is highly viewed by the world of fashion. We attempt to deliver the best savings for your eyewear desires and it is no different with Wiley X Airrage Sunglasses. Whether you're attempting to establish a new style or maybe just add to your everyday appearance, Wiley X Airrage Sunglasses is what you will need. Apart from Wiley X Airrage Sunglasses, we provide a big choice of sunglasses, eyeglasses, and other eyewear . When you've got questions about Wiley X Airrage Sunglasses or another product on our site, we have a team of dedicated product specialists ready.
Specifications for Wiley X Airrage Sunglasses:
| Manufacturer: | Wiley X |
| Size: | Small/Medium |
| Application: | Casual, Motorcycle |
| Age Group: | Adults |
| Frame Color: | Gloss Black |
| Temple Length: | 124 mm |
| Gender: | Unisex |
| Lens Color: | Clear |
| Included Accessories: | Removable Facial Cavity, Leash Cord, Case & Cleaning Cloth |
| Photochromic: | No |
| Quantity: | 1 |
| Polarized: | No |
| Lens Shape: | Rectangle |
| Temple Design: | Wrap |
| Package Type: | Box |
| Lens Diameter: | 61 mm |
| Distance Between Lenses: | 18 mm |
| Last Chance: | Yes |
| Fit: | Standard |
Package Contents:
- Wiley X Airrage Sunglasses
- Case
- Strap
- Cleaning Cloth