Tap Tap to Zoom
- Application:
- Casual
- Size:
- Medium/Large
- Age Group:
- Adults
- Fit:
- Standard
- Frame Color:
- Matte Black
- Lens Diameter:
- 66 mm
- Included Accessories:
- Leash Cord, Case & Cleaning Cloth
Code: WX-EG-OMGF-ACOME07F
MPN: ACOME07F
UPC: 712316061711
Product Info for Wiley X WX Omega Frame
Take a look at Wiley X WX Omega Frame. Trendy, practical and fashionable, Wiley X WX Omega Frame is highly considered by the fashion world. We try to provide great sale prices for your eyewear desires and it is exactly the same with Wiley X WX Omega Frame. Whether you are aiming to set a brand new fad or maybe add to your everyday look, Wiley X WX Omega Frame is what you're looking for. In addition to Wiley X WX Omega Frame, we provide a large choice of sunglasses, eyeglasses, and other eyewear . If you've got any questions about Wiley X WX Omega Frame or any other product on our site, we have a team of dedicated customer service representatives ready.
Specifications for Wiley X WX Omega Frame:
| Manufacturer: | Wiley X |
| Application: | Casual |
| Size: | Medium/Large |
| Fit: | Standard |
| Age Group: | Adults |
| Temple Length: | 125 mm |
| Frame Color: | Matte Black |
| Gender: | Unisex |
| Included Accessories: | Leash Cord, Case & Cleaning Cloth |
| Lens Shape: | Square |
| Lens Diameter: | 66 mm |
| Distance Between Lenses: | 17 mm |
Features of Wiley X WX Omega Frame:
- WX OMEGA Accessory
- Included Accessories:
- N
Package Contents:
- Wiley X Omega Frame