Tap Tap to Zoom
Product Info for Gatorz Revenant Sunglasses w/ Anti-Fog
Have a look at Gatorz Revenant Sunglasses w/ Anti-Fog. Modern, well-designed and trendy, Gatorz Revenant Sunglasses w/ Anti-Fog is very well respected by the fashion world. We attempt to provide the very best price for your eyewear desires and it is no exception with Gatorz Revenant Sunglasses w/ Anti-Fog. Whether you are looking to establish a brand new style or maybe add to your everyday appearance, Gatorz Revenant Sunglasses w/ Anti-Fog is what you need. Apart from Gatorz Revenant Sunglasses w/ Anti-Fog, you will find an enormous range of sunglasses, eyeglasses, and other eyewear . If you have any questions about Gatorz Revenant Sunglasses w/ Anti-Fog or any other product on our website, we have a team of product specialists ready.
Specifications for Gatorz Revenant Sunglasses w/ Anti-Fog:
| Manufacturer: | Gatorz |
| Application: | Tactical |
| Temple Length: | 108 mm |
| Temple Design: | Cat Eye |
| Frame Type: | Regular Fit |
| Frame Material: | Aluminum |
| Lens Diameter: | 66 mm |
| Horizontal Frame Measurement: | 108 mm |
| Distance Between Lenses: | 17 mm |
Features of Gatorz Revenant Sunglasses w/ Anti-Fog
- Durable and Adjustable Aluminum Frame
- Vented Frame for Added Air Flow
- Adjustable Precision Grip Nose Bridge
- 4 Robust & Strong 5-Barrel Hinges
- Crafted by American Artisans
- Blocks 100% UVA / UVB Light
Package Contents:
- Gatorz Revenant Sunglasses w/ Anti-Fog