Tap Tap to Zoom
Have a look at Gatorz Marauder MILSPEC Ballistic Sunglasses. Sophisticated, useful and trendy, Gatorz Marauder MILSPEC Ballistic Sunglasses is very well accepted by the world of fashion. We strive to deliver the best savings for your eyewear needs and it is no exception with Gatorz Marauder MILSPEC Ballistic Sunglasses. Whether you are hoping to set a new trend or maybe add to your everyday look, Gatorz Marauder MILSPEC Ballistic Sunglasses is precisely what you will need. Besides Gatorz Marauder MILSPEC Ballistic Sunglasses, we offer a substantial range of sunglasses, eyeglasses, and other eyewear . Should you have any questions about Gatorz Marauder MILSPEC Ballistic Sunglasses or another product on our site, we have a team of dedicated product specialists ready.
| Manufacturer: | Gatorz |
| Size: | Medium |
| Temple Length: | 112 mm |
| Age Group: | Adults |
| Gender: | Unisex |
| Polarized: | No |
| Temple Design: | Black Logo |
| Frame Material: | Precision CNC Machined Aluminum |
| Lens Shape: | Rectangle |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Horizontal Frame Measurement: | 139 mm |
| Vertical Frame Measurement: | 47 mm |
| Distance Between Lenses: | 30 mm |
| Condition: | New |