Tap Tap to Zoom
- Magnification:
- 2.5 x
- Color:
- Clear
Code: CN-LM-MM-22MU
MPN: MM-22MU
UPC: 750668011930
Product Info for Carson MM22 MagniMark Magnifying Loupe Glass 10 Pack
Carson MM22 MagniMark Magnifying Loupe Glass 10 Pack is made for hobbies and dealing with small parts. Whether for work or leisure, Carson MM22 MagniMark Magnifying Loupe Glass 10 Pack delivers the engineering and picture quality you're looking for in a magnification glass. In addition to magnifiers like Carson MM22 MagniMark Magnifying Loupe Glass 10 Pack, you will find a great variety of eyewear products like sunglasses, eyeglasses, safety eyewear and accessories. In case you have inquiries, we have a team of customer service agents prepared to help you in your purchase.
Specifications for Carson MM22 MagniMark Magnifying Loupe Glass 10 Pack:
| Manufacturer: | Carson |
| Magnification: | 2.5 x |
| Color: | Clear |
| Magnification Type: | Fixed |
| Depth/Thickness: | 0.1 in |
| Weight: | 1.1 oz |
| Quantity: | Pack of 10 |
| Width: | 2.6 in |
| Length: | 7.5 in |
Features of Carson Pocket Magnifying Glass - MagniMark:
- 2.5x magnification
- Makes a great bookmark
- Compact page Fresnel Magnifier
Package Contents:
- Carson Optical MM-22 MagniMark 2.5x Magnifying Glass