Tap Tap to Zoom
Product Info for Bobster Foamerz 2 Sunglasses with Antifog Lenses
Check out Bobster Foamerz 2 Sunglasses with Antifog Lenses. Elegant, useful and classy, Bobster Foamerz 2 Sunglasses with Antifog Lenses is very well accepted by the fashion world. We try to provide great sale prices for your eyewear needs and it is no exception with Bobster Foamerz 2 Sunglasses with Antifog Lenses. Whether you are hoping to establish a unique trend or maybe just add to your everyday look, Bobster Foamerz 2 Sunglasses with Antifog Lenses is exactly what you want. In combination with Bobster Foamerz 2 Sunglasses with Antifog Lenses, we provide a considerable choice of sunglasses, eyeglasses, and other eyewear . When you have any questions about Bobster Foamerz 2 Sunglasses with Antifog Lenses or any other product on our website, we have a staff of dedicated product specialists standing by.
Specifications for Bobster Foamerz 2 Sunglasses with Antifog Lenses:
| Manufacturer: | Bobster |
| Application: | Tactical, Casual, Motorcycle |
| Age Group: | Adults |
| Fit: | Standard |
| Gender: | Unisex |
| Frame Color: | Matte Black |
| Photochromic: | No |
| Lens Diameter: | 64 mm |
| Polarized: | No |
| Distance Between Lenses: | 20 mm |
| Lens Shape: | Rectangle |
| Vertical Lens Measurement B: | 36 mm |